Bilgiustan.com Web Sitemize Hoşgeldiniz, 03 Ağustos 2020

Yazın Tatil Yapılabilecek En Ucuz 5 Ülke

Yazın Tatil Yapılabilecek En Ucuz 5 Ülke

Yazın Tatil Yapılabilecek En Ucuz 5 Ülke

Yazın Tatil İçin En Ucuz Beş Ülke
Yazın tatil için çok iyi bir ülke olan Türkiye, genel olarak müşterileri Alman, İngiliz, Fransız gibi Avrupalı ülkeler ve Rusya vatandaşlarından çok zengin olanlarıyla beraber dar gelirli ailelerin de gelebildiğini biliyoruz. Nasıl ekonomisi bize göre yüksek olan bir ülke vatandaşı ucuz yaz tatili için Türkiye’yi tercih edebiliyorsa biz de kendi ekonomimi standartlarına göre daha ucuz hatta en ucuz yaz tatili yapabiliriz. Herkes tatil yapabilsin diye yaz tatili için en ucuz 5 ülke önerimiz şu şekilde:

1. Arjantin
Yazın Tatil Yapılabilecek En Ucuz 5 Ülke ArjantinVizesiz gidebileceğimiz Arjantin, Güney Amerika üzerinde yeşil ve mavinin ahengi ile renkli caddeleri ve doğası ile ideal bir ülke. Buenos Aires,Mar del Plata, Cordoba gibi güzel şehirleri görülmeye değer olup, Florida alışveriş caddesi, Pilar kilisesi, Palermo parkı, Kongre Sarayı ve Colon Tiyatrosu ve gece hayatı ile tatil severlere unutulmaz bir tatil avantajı sunmaktadır. Ekonomik kriz nedeniyle son 10 yılda 4 kattan fazla düşen para birimi Arjantin Pezosu, 1 Türk lirası karşılığı 4.48 Arjantin pezosuna denk gelmektedir. Dolu dolu tatil yapmanın maliyeti olarak gecelik 120 TL ve altında tatil yapma imkanı bulunan Arjantin Dünyaya ün salmış barbekü ve et yemekleriyle de büyük bir avantaj olacaktır. Yunus balıklarına, balinalar ve hatta penguenlere rastlayabileceğiniz doğal güzelliklerle dolu ucuz bir tatil merkezi.

2.Endonezya
Yazın Tatil İçin En Ucuz 5 Ülke EndonezyaDünyanın en kalabalık şehirleri arasında bulunan Endonezya bünyesinde 17 bin ada ve 4 yüz civarı aktif yanardağ bulunduruyor. Ekonomisi bize göre çok düşük olan ülke için 1 TL, 3726.3344 Rupiah para birimine eşit ve ülke ortalamasına bakıldığında nüfusun yarısının aylık geliri 60 Dolar altını gösteriyor. Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Endonezya, aslın doğal ve tarihi güzellikleriyle dolu bir ada ülkesi. Lav taşından yapılmış hediyelikler, bali masajları, ahşap oymacılık ürünleri, tropik sahilleri ve yanardağları ile görülecek çok yeri olan Endonezya ağaca tırmanan balık, komodo ejderi, minyatür geyik gibi ilginç birçok hayvana da ev sahipliği yapıyor. Krallar gibi bir akşam yemeği size 10000 Rupiah yani 2.68 Lira maliyet olarak geri dönüyor.

Sponsorlu Bağlantılar

3.Hindistan
Yazın Tatil Yapılabilecek En Ucuz Beş Ülke HindistanYazın Tatil İçin En Ucuz 5 Ülke sıralamasında 2. sıraya koyduğumuz Hindistan, yaz tatil yapmak için olduğu gibi yaşamak için de çok avantajlı ve ucuz bir ülke. Taç Mahal, 45 yüzyıllık festivalleri Delhi, Agra, Jaipur gibi turistik şehirlerde orta kalite bir odanın çift kişilik ücreti 7 ile 13 $ gibi bütçenizi yormayacak makul bir avantaj olacaktır. Yemek olarak çok değişik kültüre sahip olan Hindistan’da 1 $ maliyet karşılığında muazzam bir sofra kurdurabilirsiniz. Çarşı Pazar ortamında belki mide sıkıntısı çektirecektir. Fakat bağışıklık sistemi güçlü ve yeniliğe açık gezginler için çok ucuz fiyatlarda doygun menüler ile karşılaşmanız mümkün. Aynı zamanda ulaşım açısından da ucuz olan Hindistan değişik din ve kültür şehri olarak çok keyif alabileceğiniz ve bütçe olarak da krallar gibi eğlenebileceğiniz bir ülke.

4.Tayland
Yazın Tatil İçin En Ucuz 5 Ülke TaylandTürkiye vatandaşları için vize zorunluluğu olmadığı için de avantaj olan Tayland tamamen olmasa da yer yer çok ucuz yaz tatili yapabilme imkânı sunuyor. Tropikal ağaçlar ile beyaz kumsalın iç içe olduğu muazzam görüntü için 10 $ fiyatlarına konuk evleri bulabilirken bu fiyat kırsal kesimlere gittikçe 4 $ civarına kadar düşebiliyor. İyi bir otelde günlük 30 $ gibi bir ücret ödenebildiği gibi tapınakları ve kaplanları ile de görülmeye değer.

5.Vietnam
Yazın Tatil Yapılabilecek En Ucuz 5 Ülke VietnamYaz tatili için en ucuz 5 ülke arasında listelediğimiz Vietnam listenin altında kalsa da fiyat olarak en avantajlı ülke olduğunu söyleyebiliriz. 1 TL’nin 6340.95 Vietnam Dongu’na karşılık geldiği ekonomisi sayesinde bize oldukça ucuz gelen fiyatları ile ülkenin kireç taşı adalarını ve doğal güzelliklerini gezip görmemiz oldukça uygun bir hal alıyor. 35 ile 95 Lira arası değişen oda fiyatları ve 5 liraya karnınızı doyurabileceğiniz restoran menüleri güzel bir yaz tatili için oldukça avantajlı. Günlük 15 dolara rahatlıkla gezebileceğiniz gibi Halong Körfezi’nde yapacağınız tekne gezisi kesinlikle yaşanılması gereken bir deneyim olacaktır.

Etiketler:


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın